Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kosztowny optymizm rządu

01 września 2007 | Ekonomia | Elżbieta Glapiak
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

FINANSE Kosztowny optymizm rządu Ministerstwo Finansów jeszcze nie wie, jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet. Nie uaktualniono założeń makroekonomicznych, na podstawie których wyliczone będą dochody państwa

Z miesiąca na miesiąc rosną wydatki związane z przedwyborczymi obietnicami polityków. Według pesymistycznego scenariusza sięgną one 63,5 mld zł, bardziej optymistyczne wyliczenia mówią zaś o blisko 40 mld zł.

Mglista wiedza wicepremier

-Nie wiemy, jakie wydatki mamy uwzględniać, jakich nie, a obietnicami się nie zajmujemy - stwierdziła wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska. Zdaniem głównego ekonomisty Polskiej Rady Biznesu Janusza Jankowiaka to właśnie jest główny powód opóźnień. -Wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska ma mgliste pojęcie o tym, jaki będzie wzrost gospodarczy w 2008 roku i następnych latach - stwierdził ekonomista. - Dlatego trudno jej podjąć decyzję o tym, jak mają wyglądać założenia do przyszłorocznego budżetu.

W czerwcu Rada Ministrów przyjęła dane, według których wzrost PKB w 2008 roku ma wynieść 5,7 proc., a inflacja 2,3 proc. Na początku sierpnia wiceminister finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska zdradziła, że założenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4301

Spis treści
Zamów abonament