Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

"Teczka pracy konsultanta "Olchy""

01 września 2007 | Rzecz o Książkach | Wacław Sadkowski Adam Pomorski Danuta Cirlić-Straszyńska

Listy "Teczka pracy konsultanta "Olchy"" Szanowny Panie Redaktorze, Zamieszczony w nr. 181 (7778) redagowanego przez Pana pisma artykuł Joanny Siedleckiej "Teczka pracy konsultanta "Olchy"" zmusza mnie do publicznego zaprzeczenia, jakobym miał być owym "konsultantem "Olchą"" pracującym dla MSW. Stwierdzam: nie byłem ani konsultantem, ani analitykiem, ani w ogóle żadnego typu współpracownikiem MSW.

Co się zaś tyczy przypisywanych mi materiałów, na które powołuje się autorka artykułu, w obecnym stanie mej wiedzy mogę tylko oświadczyć, że wystąpiłem już do Instytutu Pamięci Narodowej o ich udostępnienie. Uzyskałem informację, że będzie to możliwe - zgodnie z procedurami - po mniej więcej rocznym oczekiwaniu. Mam nadzieję, że tak żywe zainteresowanie "moją sprawą" skłoni IPN do rychlejszego przedstawienia mi odnalezionych już przecież teczek. Przytaczane przez p. Siedlecką fragmenty tekstów "Olchy" brzmią absurdalnie, nieprawdopodobnie, dotyczą często spraw i ludzi, z którymi nigdy nie miałem do czynienia, a niejednokrotnie nie wiedziałem nawet o ich istnieniu, a także rozmijają się radykalnie z moimi poglądami i działaniami.

Mógłbym wymienić długą listę przykładów takich absurdalnych oskarżeń, ale ograniczę się do najjaskrawszych: zarzut "rozpracowywania" przybranych nazwisk...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4301

Spis treści
Zamów abonament