Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Premier Józef Oleksy złożył rezygnację

25 stycznia 1996 | Gazeta | EC EO

Postanowienie Prokuratury Wojskowej o wszczęciu śledztwa w sprawie zarzutów przeciw premierowi o domniemaną współpracę z obcym wywiadem

Premier Józef Oleksy złożył rezygnację

Po ogłoszeniu przez Józefa Oleksego swej decyzji o podaniu się do dymisji dzisiaj spotkają się liderzy koalicji. Włodzimierz Cimoszewicz, wicemarszałek Sejmu z SLD, uważa, że -- zgodnie z umową koalicyjną -- skoro marszałek Sejmu jest z PSL, premier powinien być z lewicy. Marszałek Sejmu Józef Zych (PSL) twierdzi, że umowę można renegocjować.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski nie skomentował wczorajszej decyzji premiera o rezygnacji ze stanowiska. Wiemy natomiast, że wieczorem w Pałacu Prezydenckim odbyła się narada, w której uczestniczyli m. in. sekretarz stanu Marek Siwiec, Jerzy Szmajdziński, szef Klubu SLD, i wicepremier Aleksander Łuczak z PSL. Marszałek Sejmu Józef Zych komentując decyzję premiera powiedział nam, że Józef Oleksy zachował się godnie i zgodnie z konstytucją, informując marszałka wcześniej o treści swojego wystąpienia.

-- Bezpodstawne są wnioski, że decyzja prokuratora o wszczęciu śledztwa potwierdza prawdziwość zarzutów -- powiedział wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz. -- Taka interpretacja jest całkowicie nieuprawniona. Prokurator podejmując decyzję uznał, że należy przeprowadzić postępowanie i sprawdzić...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 656

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament