Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

25 stycznia 1996 | Ekonomia | PR

Informacje

Fokker pod ochroną przez 4 tygodnie

Gorączkowe starania holenderskie uratowania głównego działu lotniczego zakładów Fokker NV zyskały na intensywności po objęciu grupy przed sąd 4-tygodniowym okresem ochronnym przed wierzycielami. Minister gospodarki Hans Wijers podał przez radio, że trwają poszukiwania partnera międzynarodowego, który pomógłby wskrzesić upadłą firmę. Kilka firm z Azji, Europy i Ameryki Płn. wykazało zainteresowanie, ale minister nie chciał wymienić żadnej nazwy. Przyznał tylko, że byłoby to najbardziej pożądane rozwiązanie. Wholenderskich mediach pojawiała się najczęściej nazwa kanadyjskiego Bombardiera, ale sam Fokker wykluczył taką możliwość. Dyrekcja grupy i 3 zarządcy komisaryczni mianowani przez sąd będą negocjować umowy o ratowaniu firmy, a rząd postara się pomóc. (AFP, Reuter)

Forte traci niezależność

Jak podaliśmy w skrócie, największa brytyjska sieć hotelowa Forte Plc, właściciel tak znanych pałaców jak "George V" w Paryżu, "Ritz" w Madrycie, "Savoy" w Londynie, "Bristol" w Warszawie, straciła niezależność na rzecz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 656

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament