Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Decyduje środowisko lokalne

25 stycznia 1996 | Ekonomia | JB

Spółki z udziałem zagranicznym w Polsce

Decyduje środowisko lokalne

Jan Błuszkowski

Przewaga korzyści nad zagrożeniami w działalności firm z udziałem kapitału zagranicznego w środowisku lokalnym stanowi podstawę optymistycznej oceny ich perspektyw rozwojowych w Polsce.

Wielostronny wpływ na tempo i efekty reform gospodarczych ma kształtowanie się lokalnego kontekstu społecznego działalności firm, co szczególnie uwydatnia się w funkcjonowaniu spółek z udziałem kapitału zagranicznego. Obiegowe opinie na ten temat oscylują między dwiema skrajnościami: dostrzeganiem przede wszystkim uwarunkowań ich działalności w polityce państwa a przekonaniem, że najważniejsze i decydujące o wszystkim czynniki tkwią w środowisku lokalnym.

Weryfikacji tych obiegowych opinii dotyczyło badanie na temat działalności spółek z udziałem zagranicznym w środowisku lokalnym, zrealizowane w ubiegłym roku przez Centrum Badań Marketingowych Indicator na zlecenie Fundacji im. Friedricha Eberta.

Badanie przeprowadzono w 106 gminach. Dobrano je z regionów i województw o zróżnicowanym poziomie rozwoju społeczno-ekonomicznego oraz odmiennych uwarunkowaniach działalności inwestorów zagranicznych. W każdej objętej badaniem gminie przeprowadzono wywiady z przedstawicielem władz lokalnych oraz menedżerami dwu spółek z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 656

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament