Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Francja -- Sopexa

25 stycznia 1996 | Ekonomia | PR

Promocja eksportu

Francja -- Sopexa

Sopexa, czyli Société pour l'Expansion des Ventes des Produits Agricoles et Alimentaires, francuska spółka akcyjna powstała w 1961 r. Jej zadanie, to promocja francuskich towarów rolno-spożywczych we Francji i za granicą. Jest instytucją parapubliczną, nie nastawioną na przynoszenie zysków, finansowaną w dużej części przez resorty rolnictwa, gospodarki i finansów, przez francuskie związki producentów rolnych -- czyli pieniądze francuskich podatników. Jest to jedna z form dotowania produkcji eksportowej, jak na razie akceptowana wkrajach Unii Europejskiej. Francja jest największym producentem i eksporterem artykułów rolno-spożywczych w Europie.

Sopexa zajmuje się promowaniem całych sektorów (w akcjach promocyjnych przedstawia wyroby kilku firm) , a nie produktów tylko jednego wytwórcy, choćby największego i najbogatszego. Chodzi ounikanie wątpliwości, dlaczego wybrano właśnie tę a nie inną firmę.

Organizacyjnie firma składa się z centrali w Paryżu zatrudniającej 130 osób i 40 biur w 34 krajach świata (150 osób) . Jedno z nich działa w Warszawie.

Najważniejsza jest Unia ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 656

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament