Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

25 stycznia 1996 | Świat | PK

Informacje

Jerzy Milewski w USA

Wizytę w Waszyngtonie rozpoczął wczoraj szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego isekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Jerzy Milewski. Celem wizyty jest poinformowanie administracji amerykańskiej o sytuacji w Polsce. Spotkał się z senatorem Hankiem Brownem, autorem znanej ustawy o pomocy Polsce i innym krajom Europy Środkowej w dostosowaniu ich sił zbrojnych do NATO, przewidziana też była jego rozmowa z szefem Rady Bezpieczeństwa Narodowego Anthony Lake'em, a dziś spotka się m. in. z zastępcą sekretarza obrony ds. politycznych Walterem B. Slocombem. Jutro rozmawiać ma z zastępcą sekretarza stanu Richardem Holbrookiem.

Mienie żydowskie zostanie zwrócone

Jak oświadczył sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów Israel Siger, przedstawiciele rządów Polski, Rumunii, Węgier, Słowacji i Estonii zobowiązali się, że ich kraje oddadzą mienie żydowskie lub wypłacą za nie odszkodowania. Pełnomocnik ministra spraw zagranicznych RP ds. dialogu zdiasporą żydowską na świecie Krzysztof Śliwiński powiedział podczas spotkania z premierem Izraela Szimonem Peresem i działaczami Światowego Kongresu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 656

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament