Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Scenariusze rządowych zmian

25 stycznia 1996 | Kraj | ma.s.

Scenariusze rządowych zmian

Małgorzata Subotić

Zmiany w rządzie są nieuchronne, a ich bezpośrednią przyczyną jest wybuch "sprawy Oleksego". O tym, jak daleko będą one szły -- czy dojdzie tylko do rekonstrukcji rządu, czy też zmiany rządowej koalicji -- rozstrzygnie się w najbliższych dniach. Pierwszym ogniwem w tym ciągu roszad jest decyzja Prokuratury Wojskowej o wszczęciu postępowania w "sprawie Oleksego" .

Z wypowiedzi polityków SLD wynikało, że jeśli prokuratura zdecyduje o wszczęciu postępowania, to premier Józef Oleksy złoży dymisję. I pierwszym z negocjowanych przez polityków wariantów będzie próba rekonstrukcji gabinetu koalicji SLD -- PSL.

Określenie "rekonstrukcja gabinetu" może oznaczać albo wymianę szefa rządu i części ministrów, albo wymianę premiera, albo tylko zmianę niektórych członków Rady Ministrów i ewentualnie nowy podział wpływów. Prezes PSL w publicznych wypowiedziach twierdzi, że zwolnione przez Oleksego stanowisko powinien...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 656

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament