Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszyscy czekają na Polską Naftę

25 stycznia 1996 | Ekonomia | JC

Paliwowy szczyt w Warszawie

Wszyscy czekają na Polską Naftę

Spotkanie szefów największych krajowych firm naftowych i prywatnych nie przyniosło rostrzygnięć na temat przyszłej współpracy tych firm w ramach Polskiej Nafty SA. Dały się zauważyć odmienne poglądy od lat różniące między sobą poszczególne firmy sektora. Szefowie firm nie chcieli komentować programu restrukturyzacji sektora naftowego, ponieważ, jak twierdzili, nie widzieli jeszcze dokumentu zatwierdzonego przez rząd.

Przypomnijmy, że minister przemysłu Klemens Ścierski obiecał publicznie, iż program oraz statut Polskiej Nafty SA zostaną przekazane dziennikarzom na dzisiejszej konferencji prasowej. Minister Ścierski potwierdził naszą nieoficjalną informację, że w Polskiej Nafcie SA 45 proc. będzie miało MPW, także 45 proc. MPiH, a 10 proc. MWGzZ.

Najwięcej zastrzeżeń, można powiedzieć żalu do kręgów decyzyjnych określających zasady działania sektora naftowego, zgłosiły...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 656

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament