Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszechświat Heveliusa bez Grey'a

25 stycznia 1996 | Ekonomia | TŚ

Zerwany kontrakt z agencją reklamową

Wszechświat Heveliusa bez Grey'a

Gdański browar Hevelius Brewing Company Ltd. zerwał kontrakt z polskim oddziałem agencji Grey na reklamę swego sztandarowego produktu -- piwa Hevelius. Ta decyzja gdańskiego browaru może oznaczyć, że Grey mimo dużego doświadczenia na co najmniej rok może wypaść z reklamy piwa na polskim rynku. W ub. r. polskie browary na reklamę piwa wydawały od kilku tysięcy do blisko miliona USD.

Grey dowiedział się, że nie będzie pracował w tym roku dla Heveliusa z pisma datowanego 12 stycznia 1996 r. W oficjalnym piśmie jako powód rozstania podano, że browar "nie był zadowolony z rezultatów poprzednich kampanii". Według przedstawicieli Grey' a zerwanie kontraktu nastąpiło bez zapisanego w umowie trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

-- Zmieniamy koncepcję reklamową. Kampania prowadzona przez Grey' a nie przynosiła oczekiwanych przez nas efektów -- powiedział nam dyrektor generalny Heveliusa Zdzisław Bogusz.

Według dostępnych nam informacji w 1993 r. Hevelius, który jest na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 656

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament