Stary, dobry świat Altmana
To prawdziwe wydarzenie: w poniedziałek na płytach trafi do nas niepokazywany w polskich kinach ostatni film Roberta Altmana. A już 3 sierpnia będą go mogli obejrzeć uczestnicy festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu
Altman uwielbiał ludzi zaskakiwać. Eksperymentował z formą i gatunkami filmowymi, nie bał się przełamywać schematy.
– Nie chcę, żeby widzowie chodzili na moje filmy tylko dlatego, że jestem stary i zasłużony – mawiał. – Póki mogę, próbuję się rozwijać. Jak zacznę się powtarzać, umrę jako artysta.
I tak po wspaniałych freskach obyczajowych, jak „Gracz”, „Na skróty” czy „Pret-a-porter”, po thrillerze „Fałszywa ofiara”, po rozwijającym się w rytmie jazzu „Kansas City” i wyrafinowanym „Gosford Park” zaproponował widzom pełen energii obraz „Ostatnia audycja”.
Sprzedana radiostacja
Opowiedział w nim o radiowym show „A Prairie Home Companion”, który narodził się w 1974 roku i przez 32 lata był nadawany przez rozgłośnię radiową WTL. W 2006 roku stacja została sprzedana firmie teksańskiej. Audycja miała zostać zlikwidowana, a teatr, w którym odbywał się show na żywo – wyburzony. Na jego miejscu miał powstać nowoczesny parking. Na razie jednak odbywa się ostatnie przedstawienie. Jest tak, jak bywało przez ponad 30 lat: muzyka country, czasem dość niewybredne żarty, zero wyrafinowania, za to proste,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta