Serena w podskokach

09 września 2008 | Sport | Krzysztof Rawa
27-letni Federer odniósł 13. w karierze zwycięstwo w turnieju Wielkiego Szlema. Do wyrównania rekordu Pete’a Samprasa brakuje mu jednej wygranej

US OPEN. Roger Federer, drugi na świecie, wciąż wygrywa w Nowym Jorku. Pokonał Andy’ego Murraya 6:2, 7:5, 6:2. Mistrzyni też nie jest nowa – Serena Williams zdobyła tytuł po raz trzeci

Federer wygrał ten finał, bo z wyjątkiem paru chwil w końcówce nie przespał niemal żadnej piłki meczu. Ruszył na rywala najszybciej jak potrafi, czarował technicznymi zagrywkami, zmieniał rotację, atakował przy siatce i przede wszystkim buchała z niego pewność siebie.Tenisiści mieli wspólnego rywala – silny wiatr na największym korcie w Nowym Jorku. Szwajcar szybciej potrafił przystosować się i do tego problemu. O pierwszym secie Brytyjczyk musiał szybko zapomnieć i chyba trochę mu się udało. Potrzebował jednak jeszcze lekkiego złagodzenia szturmu Federera, by wyrównać grę. W drugim secie przegrywał 0:2, odrobił stratę gema serwisowego i do stanu 5:5 wydawało się, że jeszcze nie wszystko było stracone dla kandydata na mistrza.

Doświadczenie się liczy

Drugie przyspieszenie szwajcarskiego tenisisty było za mocne. Po kilkunastu minutach decydującego seta było już 4:0 dla obrońcy tytułu. Szkot dyskretnie pocierał prawe kolano, chyba trochę go bolało. To jednak niewielkie usprawiedliwienie. 5:0 przyszło po...