W polskich górach jest wiele niedoszacowanych gruntów
Działki budowlane. Ceny gruntów w najbardziej znanych kurortach górskich są bardzo wysokie. Ich właściciele nierzadko żądają kilku tysięcy złotych za 1 mkw. Jest jednak sporo niedocenionych rejonów
Ci, którzy chcą lokować swój kapitał w górskie nieruchomości, muszą szukać gruntów w miejscowościach mniej popularnych lub po prostu jeszcze nieodkrytych przez biznes turystyczny.
– W Polsce jest bardzo dużo niedoinwestowanych rejonów turystycznych, gdzie dominują głównie mali, lokalni deweloperzy, a konkurencja jest tam raczej niewielka – twierdzi Łukasz Madej, prezes ProDevelopment.
Perspektywiczne miejscowości
Najpopularniejsze i zarazem najdroższe są działki w Zakopanem, Krynicy-Zdroju, w Beskidzie Sądeckim, w Szczyrku, Wiśle w Beskidzie Śląskim oraz w Karpaczu w Karkonoszach. Inwestorzy szukają więc działek w małych miejscowościach podgórskich, takich jak Rzepiska, Białka Tatrzańska, Szczawnica, Rabka-Zdrój. Tam ceny są niższe.
– Mając na uwadze atrakcyjność cenową, należałoby zwrócić uwagę na miejscowości, które są rozpoznawalne i mają...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta