Ciężki śnieg nie uziemił Muchy

22 listopada 2008 | Życie Warszawy | Andrzej Borodej
22. minuta meczu: Jan Mucha broni rzut karny wykonywany przez Wojciecha Grzyba
źródło: Życie Warszawy

Mimo fatalnych warunków atmosferycznych i rzutu karnego dla rywali Legia przerwała śląski kompleks i w piątek po bramce Chinyamy pokonała 1:0 Ruch w Chorzowie.

Dwie jedyne porażki w tym sezonie zespół z Łazienkowskiej poniósł właśnie na Śląsku – najpierw w sierpniu z Odrą w Wodzisławiu (0:2), a dwa tygodnie temu w Bytomiu z Polonią (0:1).

– Nie zawsze wszystko można zrzucić na pech, ale w tamtych meczach naprawdę nie mieliśmy zbyt wiele szczęścia. A że w naturze nic nie ginie, w piątek fart był po naszej stronie – cieszył się po meczu Aleksandar Vuković.

Miał rację – Ruch miał więcej dogodnych sytuacji do zdobycia gola, ale trzy punkty zabrali ze sobą goście.

Pudło Grzyba

Mimo fatalnej aury mecz przyciągnął na Stadion Śląski około siedmiu tysięcy kibiców Ruchu i Legii. Przy padającym śniegu więcej chęci do gry wykazywali od początku legioniści. Pierwszą dobrą okazję bramkową stworzyli sobie w 19. minucie. Maciej Rybus uderzył z ostrego kąta, ale Krzysztof Pilarz zdołał sparować piłkę na słupek. Po kilku chwilach to gospodarze byli o krok od zdobycia gola. Dokładnie o 11 metrów. Remigiusz Jezierski uciekł obrońcom...