Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak korygować źle wypełnione dokumenty

01 kwietnia 2009 | Dobra firma | Edyta Sieradzka

- Od czerwca 2008 r. w zakładzie pracy chronionej jest zatrudniony pracownik jako pełnosprawny. 18 marca otrzymał on decyzję, nadającą mu lekki stopień niepełnosprawności od 12 lutego 2009 r. Czy w związku z tym należy ująć go we wskaźniku zatrudnienia od 12 lutego jako osobę niepełnosprawną i czy przysługuje na niego dofinansowanie wynagrodzenia jako dla starego pracownika, czyli bez konieczności wykazywania wzrostu netto zatrudnienia (w lutym w naszej firmie nie nastąpił wzrost zatrudnienia netto pracowników ogółem i pracowników niepełnosprawnych)?

Pracownik jest starym pracownikiem, ponieważ był zatrudniony jako pełnosprawny na 31 grudnia 2008 r., a teraz stał się osobą niepełnosprawną. Przesądza o tym przypis do poz. 35 i 36 druku INF-D-P. A więc firma nie musi na niego wykazywać wzrostu zatrudnienia. Wystarczy, że przygotuje druk INF-D-P jak za starego pracownika, wpisując w poz. 33 datę zatrudnienia czerwiec 2008 r. Jednak z uwagi na to, że nie był on wcześniej zgłaszany do PFRON, musi wypełnić w całości część na druku INF-D-P z danymi ewidencyjnymi.

Jeżeli pracownik pełnosprawny przynosi pracodawcy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8282

Spis treści
Zamów abonament