Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zastanów się, zanim określisz Polskę jako miejsce pracy

01 lipca 2009 | Dobra firma | Monika Wacikowska

Na pewno możesz tak zrobić w przypadku serwisantów, którzy stale wykonują zadania na terenie całego kraju

– Firma z siedzibą w Warszawie zatrudnia serwisantów. Ich praca polega na naprawianiu dużych urządzeń gospodarstwa domowego. W związku z tym poruszają się po terenie całej Polski w zależności od miejsca, gdzie popsuło się urządzenie. Mieli określone miejsce pracy jako terytorium RP, ale inspekcja pracy stwierdziła, że tak szerokie określenie należy uznać za brak określenia miejsca pracy. Zmieniliśmy więc umowy o pracę i zapisaliśmy w nich, że miejscem pracy tych pracowników jest siedziba firmy. Słyszeliśmy jednak, że coś w tym względzie się zmieniło i teraz można określać już miejsce pracy jako RP. Czy to prawda? – pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.

Jeśli serwisanci wykonują swoją pracę stale na terytorium Polski, gdyż to wynika z charakteru ich pracy, miejsce pracy może być określone jako to terytorium.

Tam, gdzie zatrudniony faktycznie pracuje

Każdy pracownik w obowiązującej go umowie o pracę powinien mieć określone miejsce wykonywania pracy (art. 29 § 1 pkt 2 k.p.). Powinno być oznaczone w taki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8358

Spis treści
Zamów abonament