Telefon na kartę lepszy niż abonament
Najtaniej jest tam, gdzie płaci się najwięcej za abonament – wynika z porównania cenników operatorów
Telefonia komórkowa, zgodnie ze światowymi trendami, staje się coraz bardziej popularna także w Polsce. Widać to po topniejącej liczbie łączy stacjonarnych obsługiwanych przez Telekomunikację Polską, narodowego giganta, oraz po wynikach badań konsumenckich przeprowadzonych niedawno np. przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.
Pożegnanie ze stacjonarnymi
Aż 17 proc. osób uczestniczących w badaniu PBS wykonanym na zlecenie UKE zamierza w najbliższym czasie zmienić operatora obsługującego domowe połączenia stacjonarne. Z ankiety wynika, że ponad jedna trzecia badanych może zrezygnować z używania telefonu stacjonarnego.
Prawie 41 proc. respondentów deklarowało, że posiada zarówno telefon stacjonarny, jak i komórkowy, a 44 proc. tylko telefon komórkowy. Co ciekawe, badanie to pokazuje, że wśród Polaków pokutuje przekonanie, że połączenia stacjonarne są drogie, i dlatego coraz więcej z nas wybiera telefon mobilny.
160 euro
czyli ponad 620 zł, kosztuje najdroższy abonament komórkowy w Rumunii
Przekonanie to stało się mocniejsze po tym, gdy operator sieci Play podyktował nowy rynkowy standard, zgodnie z którym minuta rozmowy przez komórkę kosztuje 29 groszy, a inni operatorzy podążyli tym tropem, wprowadzając zbliżone oferty. Cena ta obowiązuje jednak głównie w ofertach pre-paid...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta