Wykonawca poinformuje o czynnościach podjętych bezprawnie
Obecnie wykonawcy nie mogą już wnosić protestów. Jednak w określonych sytuacjach mogą złożyć zamawiającemu informację o tym, że naruszył przepisy prawa
W trakcie trwania postępowania o zamówienie publiczne, którego wartość była mniejsza niż kwoty określone w przepisach na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z 29 stycznia 2004 r.
– Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. DzU z 2007 r. nr 223, poz. 1655 ze zm., dalej – pzp), do zamawiającego wpłynęło pismo jednego z wykonawców noszące w tytule nazwę „protest”. Zarzucono w nim szereg nieprawidłowości, m.in. w sporządzeniu specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Wykonawca w konsekwencji zażądał ich zmiany.
Ważna nowelizacja
Mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny, rodzi się pytanie, jak winien zareagować zamawiający, skoro nowelizacja prawa zamówień publicznych dokonana ustawą z 2 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (DzU nr 223, poz. 1778) wprowadziła zasadnicze zmiany w zakresie środków ochrony prawnej, wykreślając z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta