Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Plusy i minusy tygodnia

23 października 2010 | Plus Minus | Piotr Semka

Zabito działacza PiS? Nieuważny czytelnik komentarzy w wielu mediach mógłby odnieść wrażenie, że to PiS jest największym zagrożeniem.

Profesor Michał Głowiński, który niedawno porównywał rocznicowy marsz smoleński do parad nazistów, teraz ogłasza: „straszny był atak tego człowieka, ale straszne jest także to, co mówi Jarosław Kaczyński”. A morderca z Łodzi? No cóż, w opinii Głowińskiego zareagował jedynie na język Kaczyńskiego. „Super Express” donosi, że aż 72 procent Polaków uważa, iż to Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za łódzką tragedię.

Ponad pół roku temu po tragedii smoleńskiej Janusz Palikot zapadł się na parę tygodni pod ziemię. Ale teraz nie działa już nawet tamten mechanizm wstydu. To Palikot sam w swoim blogu atakuje i poucza innych: „Stało się to, przed czym przestrzegałem. Polityka jak wampir wyssała krew Bogu ducha winnej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8760

Spis treści
Zamów abonament