Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obrończyni słabszych czy artystka plugawa

23 października 2010 | Kultura | Paulina Wilk
autor zdjęcia: Danuta Matloch
źródło: Fotorzepa

Maria Peszek szykuje pogrzeb prowokującej „marii Awarii”. W ten sposób z polskiej sceny zniknie najbardziej kochana i nienawidzona postać

Na płycie DVD ukazał się właśnie zapis kameralnego występu „Maria Peszek. Najmniejszy koncert świata”, nagranego w obecności kilkunastu widzów. Do końca roku odbędzie się kilka wieczorów cyklu „maria Awaria. Inwentaryzacja”. Po nich nastąpi artystyczny pogrzeb kontrowersyjnego scenicznego wcielenia.

– Muszę się ewakuować, schować, iść na detoks – mówi „Rz” Maria Peszek. – Jestem szczęśliwa, że zdołałam wyzwolić gorące emocje, ale od premiery płyty stałam się także naczelną skandalistką i ekspertem do spraw kobiecej erotyki. Moja prowokacja artystyczna wymknęła się spod kontroli.

Bieliźniany zamach

„Maria Awaria” była w 2009 roku drugą, po „Czesław Śpiewa”, najchętniej kupowaną płytą w Polsce. I pierwszą od lat tak komentowaną, modną i bulwersującą. – Dla części słuchaczy stałam się symbolem wyzwolenia –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8760

Spis treści
Zamów abonament