Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czeska Fortuna może dać zarobić

23 października 2010 | Ekonomia | asz

Akcje czeskiej Fortuny zadebiutowały na 5-proc. plusie w obrocie warunkowym w Pradze. To dobra wiadomość dla polskich inwestorów, którzy zapisali się na akcje spółki

Obrót papierami firmy bukmacherskiej ma się zacząć 28 października w Warszawie. Dzień wcześniej wystartuje oficjalny handel na praskim parkiecie, gdzie trafi około 60 proc. pozostających w wolnym obrocie. Reszta przypadnie na GPW. Władzom Fortuny udało się sprzedać papiery po 4,30 euro (17 zł). To tylko nieznacznie mniej niż cena maksymalna (4,50 euro) dla inwestorów indywidualnych. Oznacza to, że firma została wyceniona na ponad 220 mln euro.

Wartość oferty wyniosła 78,26 mln euro. Pieniądze z nowej emisji Fortuna chce w dużej mierze przeznaczyć na rozwój sieci loterii w Czechach. Drobni inwestorzy objęli akcje o wartości 13 mln euro. Uczestniczyli w niej gracze giełdowi z Czech, Polski oraz Słowacji. Według informacji „Rz” w ofercie uczestniczyły także wielkie fundusze inwestycyjne z Europy i z Polski. Akcje kupiło także kilka polskich OFE.

Brak okładki

Wydanie: 8760

Spis treści
Zamów abonament