Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

23 października 2010 | Ekonomia | Dział ekonomiczy

NAGRODY

∑ Iwona Trusewicz, nasza redakcyjna koleżanka, za cykl artykułów na łamach „Rzeczpospolitej”, otrzymała Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Seweryna Pieniężnego – przyznawaną przez olsztyński oddział SDP. Nagrodę, jak uzasadniła kapituła konkursu, przyznano za: mistrzowskie uprawianie najtrudniejszego gatunku dziennikarskiego – reportażu.

—a.k.

GOSPODARKA

∑ Polska gospodarka rosła w pierwszym półroczu w tempie 3,3 proc. GUS potwierdził , że w pierwszym kwartale było to 3 proc., w drugim zaś 3,5 proc. Skorygowane wyniki, które okazały się takie same, jak szacowano wcześniej, ogłoszono w związku z wcześniejszą korektą PKB za 2009 rok. Gospodarka w ubiegłym roku rosła w tempie 1,7, a nie jak wcześniej sądzono – 1,8 proc. W całym 2010 roku – jak wylicza Komisja Europejska – ma sięgnąć 3,4 proc. PKB. Taki sam wzrost mają osiągnąć np. Niemcy.

—eg

∑ Październik przyniósł pogorszenie koniunktury w przemyśle przetwórczym. Mierzący ją wskaźnik wynosi plus 4 wobec plus 8 miesiąc temu ze względu na niedostatek spodziewanych zamówień. Gorzej niż we wrześniu ocenili też koniunkturę przedsiębiorcy budowlani. W handlu detalicznym oceny są pozytywne, podobnie jak miesiąc wcześniej, i lepsze niż rok temu, bo sprzedaż rośnie – podał GUS.

—a.k.

∑ 21 mld 459,3 mln zł wypłacił od połowy stycznia do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8760

Spis treści
Zamów abonament