Powolne odbijanie od dna
Jeszcze niedawno jego istnienie stało pod znakiem zapytania. Teraz wygląda na to, że postanowiono go ratować
Dwie premiery pokazane tej jesieni – „W roli Boga” w reżyserii Tomasza Wiszniewskiego i „Przerwanie działań wojennych” Juliusza Machulskiego – mogły dać widzom złudzenie, że Teatr Telewizji jest w coraz lepszej kondycji, ponieważ obie propozycje były bardzo udane. W listopadzie czekają na emisję „Psie głowy”, sceniczna wersja najnowszej noweli Marka Nowakowskiego. Reżyserował Jerzy Zalewski, występuje plejada znakomitych aktorów: Jerzy Trela, Daniel Olbrychski, Jan Peszek i Mariusz Bonaszewski.
Zagrożony festiwal
Ale już w grudniu przewidywane są tylko powtórki.
– Do września tego roku planowana była produkcja tylko trzech spektakli. Sytuacja była dramatyczna w kontekście przyszłorocznego festiwalu – przyznaje Krzysztof Domagalik z Teatru Telewizji, dyrektor artystyczny Festiwalu Dwa Teatry. – Wprawdzie zapas niewyemitowanych premier zrealizowanych w 2009 roku był znaczny, ale spektakle te były już pokazywane na tegorocznym X Festiwalu Dwa Teatry.
W tej sytuacji następna, przyszłoroczna edycja odbywającego się od dziesięciu lat w Sopocie festiwalu stanęła pod znakiem zapytania. Byłaby to strata, bo impreza ma dobrą markę i opinię udanego spotkania twórców z widzami. W dodatku telewizja może uważać ten...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta