Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wydatki na płatną drogę i parking w kilometrówce

07 czerwca 2011 | Prawo | Mateusz Maj

Opłaty za przejazd autostradą prywatnym autem wykorzystywanym w pracy są kosztem firmy tylko wówczas, gdy zmieszczą się w limicie

Tak uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu. W kilometrówce, zdaniem sądu, powinny zmieścić się również wydatki na płatne parkingi.

Limit kosztów...

Zwrot kosztów związanych z wykorzystywaniem prywatnego auta do celów służbowych określa rozporządzenie ministra infrastruktury (DzU z 2002 r. nr 27, poz. 271 ze zm.). Ustala się go na podstawie rodzaju pojazdu (samochód, motocykl, motorower) i pojemności skokowej silnika. Limity te mają zastosowanie do ustalania kosztów uzyskania przychodu firmy, której pracownicy jeżdżą swoimi pojazdami w pracy.

Zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 30 ustawy o CIT i art. 23 ust. 1 pkt 36 ustawy o PIT zwrot pracownikom pieniędzy z tytułu używania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8947

Spis treści
Zamów abonament