Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Albo wniosek, albo skarga

07 czerwca 2011 | Prawo | olat

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uwzględnił skargę spółki, która kwestionowała zasadność zawieszenia postępowania podatkowego w jej sprawie

Spółka domagała się stwierdzenia nieważności decyzji w sprawie określenia wysokości podatku od nieruchomości za 2008 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze postanowiło z urzędu je zawiesić do czasu prawomocnego zakończenia postępowania prowadzonego przez sąd administracyjny. SKO zauważyło, że spółka sporną decyzję zaskarżyła też do sądu. W jego ocenie toczące się postępowanie sądowe rzutuje na postępowanie podatkowe, bo jest tzw. zagadnieniem wstępnym. Spółka nie zgodziła się z tym rozstrzygnięciem.

Sąd administracyjny uznał, że w sprawie nie było podstaw do zawieszenia postępowania podatkowego. Zwrócił uwagę, że wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji spółka wysłała kilka dni przed nadaniem skargi. Wniesienie skargi po wszczęciu postępowania administracyjnego w celu stwierdzenia nieważności oznacza obligatoryjną konieczność zawieszenia, ale postępowania sądowego.

Wyrok nie jest prawomocny.

sygnatura akt: III SA/Po 206/11

 

Brak okładki

Wydanie: 8947

Spis treści
Zamów abonament