Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Integracja europejska po bawarsku

07 czerwca 2011 | Świat | Piotr Jendroszczyk
Mieszkańcy Bawarii są szczególnie przywiązani do miejscowych tradycji (na zdjęciu parada z okazji święta strzelców alpejskich) (fot. Matthias Schrader)
źródło: AP
Mieszkańcy Bawarii są szczególnie przywiązani do miejscowych tradycji (na zdjęciu parada z okazji święta strzelców alpejskich) (fot. Matthias Schrader)

CSU chce powstrzymać tendencję do przekazywania Unii coraz większych kompetencji

Konieczne jest określenie gra- nic integracji europejskiej – żą- da partner koalicyjny rządu Angeli Merkel. Zdaniem bawarskich chadeków, gdyby się miało okazać, że granice zostały już przekroczone, to Bruksela musiałaby z powrotem oddać część uzyskanych w procesie integracji kompetencji w ręce państw narodowych.

CSU opracowała już w tej sprawie memorandum i liczy na to, że zostanie ono przyjęte ze zrozumieniem przez jej partnerów koalicyjnych: CDU i FDP. Rządzące Bawarią ugrupowanie, niekryjące sceptycyzmu wobec planów pogłębiania integracji europejskiej, ostrzega przed automatycznym przekazywaniem Brukseli coraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8947

Spis treści
Zamów abonament