Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Manipulacja, temat z różnych epok

07 czerwca 2011 | Kultura | Barbara Hollender

Dzisiaj na festiwalu premiery filmów „W imieniu diabła” Barbary Sass-Zdort i „Daas” Adriana Panka

Manipulacja stała się w naszej rzeczywistości zjawiskiem powszechnym. W polityce, życiu społecznym, wielkich korporacjach, rodzinie. Przestajemy ją zauważać aż do chwili, gdy doprowadza do tragedii.

Przed dwoma laty w Kazimierzu grupa betanek odcięła się od świata, wypowiadając posłuszeństwo kościelnym patriarchom. Te wydarzenia zainspirowały Barbarę Sass-Zdort. Początek i koniec „W imieniu diabła" wydają się więc znajome. Oglądaliśmy w telewizji obrazy tłumu gromadzącego się pod ogrodzeniem klasztoru i sceny ewakuacji zakonnic. Ale to tylko oprawa filmu. Wszystko co najważniejsze toczy się za drzwiami, poza które żaden dziennikarz nie miał wstępu.

Przełożona zakazuje zakonnicom wychodzenia z domostwa. Uważa, że każdy kontakt ze światem zewnętrznym naraża jej podopieczne na pokusy szatana, naznacza złem. Młoda zakonnica z trudem znosi te zakazy, bo kochała pracę z niepełnosprawnymi dziećmi. Sytuacja w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8947

Spis treści
Zamów abonament