Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Autoportret polityka

07 czerwca 2011 | Kraj | Agnieszka Niewińska Jarosław Stróżyk
Politycy, którzy wzięli udział w badaniu, wskazywali m.in. swoje hobby. 33 proc. oznajmiło, że jest nim sport. Na zdjęciu mecz  z gwiazdami TVN w 2010 r.
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Politycy, którzy wzięli udział w badaniu, wskazywali m.in. swoje hobby. 33 proc. oznajmiło, że jest nim sport. Na zdjęciu mecz z gwiazdami TVN w 2010 r.
Badanie od marca do kwietnia 2011 r. przeprowadzał portal  Ludziewladzy.pl. Ankiety rozesłano do posłów, senatorów  i eurodeputowanych. Odpowiedziały 204 osoby.
źródło: Rzeczpospolita
Badanie od marca do kwietnia 2011 r. przeprowadzał portal Ludziewladzy.pl. Ankiety rozesłano do posłów, senatorów i eurodeputowanych. Odpowiedziały 204 osoby.

Interesuje się sportem, stroni od tabloidów, a pracę utrudniają mu media

Taki obraz stworzyli polscy politycy, których portal Ludziewladzy. pl poprosił o wypełnienie ankiety. Odpowiedzi autorom badania „Polityk też człowiek" odesłały 204 osoby: 148 posłów, 41 senatorów i 15 eurodeputowanych.

Bez snu i jedzenia

Zapytano ich m.in. o najważniejszą cechę dobrego polityka. Najczęściej wymieniali uczciwość (prawie 20 proc. odpowiedzi), potem komunikatywność i konsekwencję. Jako najtrudniejszą decyzję w życiu najczęściej wskazywali kandydowanie w wyborach (ponad 15 proc.).

Ale gdy już się na to zdecydowali, muszą pracować w swoich okręgach. 33 proc. deklaruje, że jest tam trzy dni w tygodniu, 17 proc. – że cztery dni, 19 proc. – aż pięć. A 8 proc. odpowiedziało, że w swoim okręgu pracuje aż siedem dni w tygodniu.

A przecież parlamentarzyści muszą przyjeżdżać na posiedzenia izby i pracować w komisjach, a do tego bywają częstymi gośćmi w mediach. – Bez snu, bez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8947

Spis treści
Zamów abonament