Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pacjenci nie wiedzą o możliwości sprzeciwu

07 czerwca 2011 | Prawo | kno

Chorzy nie korzystają z prawa sprzeciwienia się orzeczeniom lekarskim określającym ich stan zdrowia. Odwołanie wnosi się w ciągu miesiąca do rzecznika praw pacjenta

Dwa lata temu pacjenci zyskali nowe uprawnienie, które pozwala im wnieść sprzeciw wobec orzeczenia lekarskiego do specjalnej komisji działającej przy rzeczniku praw pacjenta.

– Do tej pory nikomu nie udało się skorzystać z tej możliwości. Chorzy wysłali do nas siedem odwołań w 2010 r. i trzy w 2011 r., ale żadne z nich nie kwalifikowało się do rozpatrzenia przez komisję lekarską. Nie spełniało bowiem wymagań przewidzianych w przepisach – informuje Krystyna Barbara Kozłowska, rzecznik praw pacjenta.

Prawo pacjenta do zgłoszenia sprzeciwu wobec opinii lub orzeczenia lekarza przysługuje na podstawie art. 31 wprowadzonego w 2009 r. do ustawy o prawach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8947

Spis treści
Zamów abonament