Pakiety dla małej firmy handlowej
Niemal wszystkie instytucje pobierają prowizje za wpłaty gotówkowe w okienku bankowym. Tańszym rozwiązaniem jest pozostawienie koperty we wrzutni nocnej albo skorzystanie z wpłatomatu
Dla firmy handlowej, przyjmującej płatności nie tylko kartami, ale też gotówką, podstawowe znaczenie ma wygodny i tani sposób wpłacania pieniędzy na konto. Możliwości jest kilka. Można to robić w okienku bankowym, w zamkniętej kopercie, za pośrednictwem wrzutni nocnej, wpłatomatu lub konwojentów. Wszystko zależy od potrzeb firmy.
Wpłata w placówce bankowej jest rozwiązaniem czasochłonnym. Trzeba udać się do oddziału i poczekać, aż kasjer przeliczy gotówkę. Placówka banku powinna znajdować się w pobliżu sklepu, żeby nie przenosić pieniędzy na dużą odległość. Kolejnym ograniczeniem są godziny pracy banku.
Wszystkie niemal instytucje pobierają prowizje za wpłaty w okienku bankowym. Wynoszą one od 0,1 do 0,5 proc. przyniesionej gotówki, minimum 3 – 10 zł. W placówce można też zrobić tzw. wpłatę zamkniętą. Utarg wkłada się wtedy do bezpiecznej koperty z unikalnym numerem. Wymaga to jednak podpisania z bankiem umowy.
Dużo lepszym rozwiązaniem jest pozostawienie koperty w specjalnym urządzeniu zwanym trezorem, wrzutnią nocną, skarbcem nocnym bądź szafą transferową. Wrzutnie takie są instalowane w oddziałach banku albo w centrach obsługi. Banki często nie pobierają opłat za korzystanie z takich urządzeń. Gotówkę na konto firmowe można też przekazać za
pośrednictwem wpłatomatu. Sklepy, w których utargi są wysokie, mogą zlecić wpłacanie ich...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta