Na AWF bez egzaminu sprawnościowego
Akademia Wychowania Fizycznego to dziś nie tylko miejsce, gdzie kształci się przyszłych trenerów, nauczycieli WF i rehabilitantów.
Nie jest to już tylko przystań dla wyczynowych sportowców. Po AWF można dziś zostać dziennikarzem, kosmetyczką, specjalistą od fitness i joginem z dyplomem.
Na AWF pojawiło się dużo nowych kierunków, nie tylko dla przyszłych nauczycieli WF. Na przykład we Wrocławiu na studiach podyplomowych można studiować psychosomatyczne praktyki jogi oraz techniki relaksacyjne.
– To wcale nie są nietypowe kierunki, jeśli już, to raczej można je nazwać unikatowymi w naszym kraju – lekko oburza się rzecznik uczelni Ryszard Bartoszewicz. – Przecież elementy jogi są ściśle związane z kulturą fizyczną.
Relaks na wykładzie
Chętnych na otwarty w zeszłym roku kierunek jest bardzo dużo. – Przyjmujemy około 30 osób, ale gdybyśmy mieli możliwości i wystarczająco dużą kadrę, moglibyśmy stworzyć dwie, a może nawet trzy grupy.
Jedynym praktycznym ograniczeniem w naborze jest co najmniej dwuletnia praktyka ćwiczeń jogi.
– Nabór na te studia jest ciągły. Decyduje kolejność zgłoszeń. Gdy jest już 30 chętnych, zamykamy listę, a następni chętni będą mogli wystartować...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta