Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak zakwestionować wynik egzaminu

31 sierpnia 2011 | Z Rzeczpospolitą do szkoły

Uczniowie szóstej klasy szkoły podstawowej, trzeciej gimnazjum, a także absolwenci liceów i techników przystępują do egzaminów zewnętrznych zgodnie z zasadami określonymi w rozporządzeniu ministra edukacji

Uczeń i absolwent, idąc na  sprawdzian czy egzamin, powinni mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość, np. legitymację szkolną, dowód osobisty. Jeśli jednak ktoś zapomni legitymacji, jego tożsamość może potwierdzić wychowawca czy inny nauczyciel z danej szkoły.

Do sali, w której jest przeprowadzany zarówno egzamin ustny, jak i pisemny, nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych (np. telefonów komórkowych).

Tak wynika z rozporządzenia ministra edukacji narodowej z

30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (DzU nr 130, poz. 906 ze zm.).

Dwa dni na zastrzeżenia

Egzamin powinien być przeprowadzony w ciszy i spokoju. Każdy zdający musi mieć swój stolik, ustawiony w odległości od sąsiednich zapewniającej samodzielność. Na stolikach mogą znajdować się tylko arkusze egzaminacyjne i przybory pomocnicze dopuszczone przez CKE. Nie może się więc na nim znaleźć maskotka, kanapka czy nawet czysta kartka.

Jeśli uczeń...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9018

Spis treści
Zamów abonament