Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po co wyznaczać wysokość komina

12 października 2012 | Prawo | Renata Krupa-Dąbrowska
prof. Zygmunt Niewiadomski, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego, kierownik Katedry Prawa Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
prof. Zygmunt Niewiadomski, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego, kierownik Katedry Prawa Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Nie trzeba wszystkiego co do centymetra regulować przepisami – mówi prof. Zygmunt Niewiadomski z SGH w Warszawie

Rz: Do tej pory nikomu nie udało się usprawnić procedur związanych z załatwianiem formalności budowanych. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Budowlanego, której pan przewodniczy, zamierza to zrobić. Czy nie porywa  się przypadkiem z motyką na słońce?

Zygmunt Niewiadomski: Przyznaję, to trudne zadanie, ale wykonalne. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Budowlanego zamierza opracować projekt kodeksu budowlanego. Będzie on kompleksowo regulował procesy inwestycyjno-budowlane, począwszy od podziału nieruchomości poprzez lokalizację inwestycji aż po użytkowanie. Znajdą się również uregulowania dotyczące wartości wysoko cenionych, takich jak: przyroda, zabytki, grunty leśne.

Bardzo ważne jest też, by w końcu ustabilizować stan  prawny dotyczący procedur inwestycyjnych. Inwestor musi mieć  jasno określone reguły gry i nie mogą się one – jak to jest obecnie – ciągle zmienić.  Jest on w stanie zaakceptować nawet daleko idące ograniczenia powodowane interesem publicznym, ale  musi je wcześniej znać.

W tej chwili o procesie inwestycyjnym mówi kilkadziesiąt ustaw i pewnie z kilkaset...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9359

Wydanie: 9359

Spis treści

Podróże

Zamów abonament