Parlament Europejski: 6,5 miliarda euro mniej dla Polski
Polityka spójności może być ofiarą cięć budżetowych. Eurodeputowani jej nie bronią. Zgadzają się na zamrożenie środków na ten cel
Jeszcze nie doszło do finału negocjacji na temat nowego budżetu UE na lata 2014–2020, a eurodeputowani już zgadzają się na zmniejszenie środków na politykę spójności, której Polska jest największym beneficjentem.
Jeśli przeszłaby postulowana przez nich wersja, to zamiast obiecanych 80 miliardów euro dostalibyśmy 73,5 mld euro w kolejnej siedmiolatce.
Taki byłby efekt rezolucji przyjętej wczoraj przez Komisję Budżetową Parlamentu Europejskiego. Będzie ona jeszcze głosowana na sesji plenarnej 23 października i wtedy stanie się stanowiskiem całego PE na negocjacje z Radą UE, czyli unijnymi rządami. Ta druga instytucja swoje stanowisko powinna uzgodnić na specjalnym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta