Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pochwała ludowej pobożności

19 października 2012 | Publicystyka, Opinie | Agnieszka Rybak
autor zdjęcia: Ryszard Waniek
źródło: Fotorzepa

W dobie tabloidyzacji, sprzedawania kawałek po kawałku prywatności i intymności, Marianna Popiełuszko pozostaje wzorem dyskrecji – pisze publicystka „Rzeczpospolitej”

W roku 1984 zobaczyliśmy ją po raz pierwszy. Za trumną księdza Jerzego Popiełuszki, zamordowanego syna, klęczała wraz z mężem. Patrzyliśmy na nich – cierpiących, ale pełnych godności. A potem pojawiali się podczas kolejnych rocznic. Papieskich wizyt i innych wielkich uroczystości. Zawsze w tle, bo zainteresowanie ogniskowało się na innych. W końcu trzeba jednak postawić pytanie – kim są ludzie, którzy wychowali człowieka imponującego milionom ludzi na świecie odwagą, siłą wiary i prawością charakteru? Kim są rodzice Świętego?

Godzinki i święcenie pól

Władysław Popiełuszko zmarł w 2002 r. Matkę księdza Jerzego próbuje zaś dziś wydobyć na plan pierwszy autorka książki „Matka Świętego" Milena Kindziuk. Redaktor prowadząca warszawskiej edycji tygodnika „Niedziela" ma już na swoim koncie m.in. biografię ks. Popiełuszki „Świadek prawdy", a także książkę biograficzną o kardynale Józefie Glempie „Ostatni taki Prymas".

Jak się okazuje, biografia Marianny Popiełuszko to najlepszy argument dla zwolenników ludowej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9365

Wydanie: 9365

Spis treści
Zamów abonament