Warunki adekwatne do liczby zatrudnionych, rodzaju pracy i używanych maszyn
Pomieszczenie pracy może być położone poniżej poziomu terenu, gdy uzasadnia to rodzaj prowadzonej produkcji lub zgodzi się na to inspektor sanitarny. Podobnie jest w przypadku suteren i piwnic. Ale trzeba zapewnić dzienne oświetlenie
Pomieszczenia pracy i ich wyposażenie trzeba dostosować do rodzaju wykonywanej pracy, rodzaju stosowanych maszyn i urządzeń oraz liczby zatrudnionych pracowników. Powinny one zapewniać zatrudnionym bezpieczne i higieniczne warunki pracy.
W szczególności trzeba w nich zapewnić oświetlenie naturalne i sztuczne, odpowiednią temperaturę, wymianę powietrza oraz zabezpieczenie przed wilgocią, niekorzystnymi warunkami cieplnymi i nasłonecznieniem, hałasem, drganiami oraz innymi czynnikami szkodliwymi dla zdrowia i uciążliwościami.
Pomieszczenia stałej pracy nie powinny być lokalizowane poniżej poziomu otaczającego terenu, z wyjątkiem sytuacji wymaganej rodzajem produkcji (np. chłodnie, rozlewnie win).
Natomiast poniżej poziomu otaczającego terenu mogą znajdować się pomieszczenia pracy w garażu, kotłowni i warsztatach podręcznych, pomieszczenia handlowe, usługowe i gastronomiczne w ulicznych przejściach podziemnych, w podziemnych stacjach komunikacyjnych i tunelach, w domach handlowych i hotelach oraz w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta