Skrót nazwy fabryki mógłby wprowadzać w błąd
Znaki towarowe należy oceniać z punktu widzenia ogólnego wrażenia, elementy słowne są, co do zasady, bardziej odróżniające niż elementy graficzne
Znaki towarowe należy oceniać z punktu widzenia ogólnego wrażenia. Elementy słowne są, co do zasady, bardziej odróżniające niż elementy graficzne.
Spory pomiędzy polskimi spółkami w zakresie znaków towarowych coraz częściej docierają do sądu UE. W marcu zapadł wyrok dotyczący konfliktu pomiędzy Fabryką Łożysk Tocznych – Kraśnik SA a Impexmetalem SA (T-571/10). Spółki popadły w konflikt związany ze znakami zawierającymi słowno-graficzny element „FŁT".
Znak zawierający ten akronim (skrót) wpisany w okrąg i ozdobiony rysunkiem jelenia na tle szkicu łożyska tocznego zgłosiła do rejestracji Fabryka Łożysk Tocznych z Kraśnika. Rejestracji takiego oznaczenia sprzeciwił się Impexmetal, któremu przysługuje prawo do wcześniejszego wspólnotowego znaku towarowego stanowiącego graficzne przedstawienie akronimu „FŁT" w kolorze czerwonym. Znaki zgłoszono dla towarów, które należy uznać za identyczne, tj. dla łożysk tocznych. Identyczność towarów nie była kwestionowana przez strony...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta