Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co bardziej efektywne – podwyżka czy dodatek

22 maja 2013 | Dobra Firma | Mariusz Pigulski

Podniesienie pensji można zastąpić składnikiem płacowym za efekty pracy. Podziała równie motywująco, a jednocześnie łatwiej go odebrać

Poziom otrzymywanej zapłaty za realizację przypisanych zadań to dla każdego zatrudnionego istotny element stosunku pracy. Dlatego pracodawcy powinni umiejętnie i rozsądnie rozdzielać między pracowników pieniądze, którymi dysponują, po to, aby przynosiło to najlepsze rezultaty.

Wariant 1.

Wynagrodzenie angażowe

W każdej umowie o pracę musi być podane wynagrodzenie za pracę, ze wskazaniem jego składowych części. W większości przypadków jest to z góry ustalona kwota (np. wynagrodzenie godzinowe lub stała pensja zasadnicza).

Podnoszenie płacy wyznaczonej w angażu stanowi jedną z najbardziej rozpowszechnionych form wyróżniania podwładnych za ich codzienny wysiłek. Zazwyczaj zmianę postanowień umowy o pracę, przewidującą podwyżkę, wprowadza się w drodze aneksu. Wyższe wynagrodzenie to bowiem korzystna...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9542

Spis treści
Zamów abonament