Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez medycznej oceny ryzyka

26 czerwca 2013 | Prawo i praktyka | Regina Skibińska

Grupowe ubezpieczenie na życie dla pracowników to dobry dodatek do pensji, zwłaszcza w czasie spowolnienia gospodarczego

Z raportu firmy Sedlak & Sedlak wynika, że w 2012 r. 87 proc. polskich przedsiębiorstw oferowało pracownikom pozapłacowe benefity. Spośród tych firm 54 proc. korzystało z programu wsparcia pracowników w przypadkach losowych. Związane jest to z tym, że w czasie kryzysu przedsiębiorcy niechętnie podwyższają pracownikom pensje. W zamian za to mogą zaproponować im pozapłacowe benefity, np. w postaci grupowego ubezpieczenia na życie.

– Z naszych obserwacji wynika, że rynek pracowniczych ubezpieczeń grupowych na życie dynamicznie rośne i nic nie wskazuje na to, aby ten wzrost miał zostać zahamowany. I choć niemal każdy pracodawca oferuje już pracownikom dobrowolne programy ubezpieczeniowe, to nieustannie rozwija się świadomość i popularność polis grupowych, choćby jako przydatnego narzędzia w zarządzaniu zasobami ludzkimi – ocenia Robert Lasota z MetLife Amplico.

Kto jest ubezpieczającym

Umowę grupowego ubezpieczenia na życie zawiera zakład pracy na rzecz pracowników. Ubezpieczyciele nie dokonują medycznej oceny ryzyka ani nie wymagają zaświadczeń dotyczących stanu zdrowia ubezpieczonych i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9571

Wydanie: 9571

Spis treści
Zamów abonament