Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kupujący wrócili

03 września 2013 | Ekonomia | dwol

Wiadomość, że prezydent USA Barack Obama zdecydował, że decyzję o interwencji zbrojnej w Syrii musi jeszcze zaakceptować amerykański Kongres (co odwleka podjęcie działań o co najmniej kilka dni) sprawiła, że inwestorzy znowu zaczęli rozglądać się za bardziej ryzykownymi aktywami, na których mogliby nieco zarobić.

Na korzyść złotego „pracowała" też wczoraj informacja o szybko poprawiającej się koniunkturze w polskim przemyśle. Śledzący ją wskaźnik PMI wzrósł w sierpniu do 52,6 pkt, z 51,1 pkt, czyli sporo więcej, niż oczekiwał rynek.

W konsekwencji późnym popołudniem za euro płacono w Warszawie niewiele powyżej 4,25zł, czyli 0,3 proc. mniej niż w piątek. Dolar staniał o 0,2 proc., do 3,22 zł, a szwajcarski frank aż o 0,5 proc., do 3,45zł.

Na rynku długu, z uwagi na brak inwestorów ze Stanów Zjednoczonych (obchodzili Święto Pracy), handel wyglądał bardzo niemrawo. Przez to ceny obligacji, w zależności od zapadalności, poruszały się w różnych kierunkach.

Oprocentowanie dziesięciolatek spadło do 4,42 proc., ale pięciolatek wzrosło do 3,96 proc., najwyższego poziomu od ponad dwóch miesięcy. Rentowność dwulatek wynosiła 3,08 proc.

Wydanie: 9629

Wydanie: 9629

Spis treści
Zamów abonament