Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czytelniejszy plan wydatków

03 września 2013 | Prawo | Maria Weber

Budżet zadaniowy nie ma jeszcze definicji i nie jest dla samorządów terytorialnych obligatoryjny, jednak wkrótce może zmienić swój status.

Tak sądzą skarbnicy miast wdrażających ten budżet, którzy zostali zaproszeni do Ministerstwa Finansów w celu przedstawienia swoich doświadczeń. Samorządowcy uznali to za początek ścieżki legislacyjnej dla budżetu zadaniowego.

Zdani na siebie

Pionierskie miasta są zdane na siebie, ponieważ brakuje norm, wytycznych i wskaźników potrzebnych do   skonstruowania takiego budżetu. Część miast przygotowuje metodologię samodzielnie, część wykorzystuje zapisy w ustawie o finansach publicznych (art. 2 i 32), dotyczące tzw. układu zadaniowego budżetu państwa.

W myśl tych zapisów jest to zestawienie wydatków państwa lub kosztów jednostki sektora finansów publicznych, zadań i podzadań budżetowych wraz z  opisem  ich celów i miernikami stopnia realizacji celów działalności państwa. Dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9629

Wydanie: 9629

Spis treści
Zamów abonament