Kultura rewolucji
Jeremy Gutsche | Kanadyjski odkrywca nowych tendencji oraz gość tegorocznego kongresu Netii „Biznes to Rozmowy” pokazał w Warszawie, jak ważna dla rozwoju firmy jest kultura organizacyjna.
Dlaczego niektóre przedsiębiorstwa tracą klientów i znikają, podczas gdy inne w tym samym czasie z powodzeniem rozpoczynają podbój rynku? Moda lub nowe technologie sprawiają, że zmienia się popyt na usługi i towary. Pojawiają się nowe oferty i wyzwaniem dla przedsiębiorców jest nie tylko znalezienie się w gronie liderów innowacji, ale także utrzymanie się na czołowym miejscu. Wielu liderów zadaje sobie pytanie, w jaki sposób zarządzać firmą, aby koncentrować uwagę na potrzebach klientów, a nie na samej nowości?
Gutsche wskazuje, że spełnienie tego podstawowego wymogu jest tym łatwiejsze, im lepiej jest rozwinięta kultura organizacyjna przedsiębiorstwa. To właśnie ona zajmuje przodujące miejsce w firmie i znajduje się przed strategią. – Kultura organizacyjna może ułatwiać ewolucję przedsiębiorstwa albo doprowadzić do skostnienia – zapewnia Gutsche. Dodaje, że kultura jest kluczem do poruszania się w świecie chaosu. Jak zatem ją usprawnić? – pyta Gutsche i podpowiada,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta