Przyszłość w Internecie bez komputera
Dave meeker | Co by państwo powiedzieli na połączenie telewizji, Internetu oraz nowych sposobów dostarczania treści? Takie pytanie postawił spółpracownikom wiceprezes Roundarch Isobar – firmy badawczej,która przygotowuje wspólnie z MIT Media Lab przyszłe technologie komunikacji.
Meeker wskazuje, że właśnie sposób przekazu infor- macji będzie w najbliższych latach szybko ewoluował dzięki nowym możliwościom technicznym. – Od zaawansowanej telewizji hybrydowej przez streaming po smartfony i tablety. Widzimy, że definicja treści zmienia się, a programowanie otrzymuje nowe znaczenie. Wszystko staje się spersonalizowane, zaadaptowane do potrzeb konkretnego odbiorcy i przez to bardziej cenne – uważa Meeker.
Naukowiec wskazuje, że jednocześnie zachodzi kilka poważnych zmian, które zazębiają się i tworzą nową jakość. Po pierwsze, urządzenia elektroniczne i zasilające je baterie stają się coraz mniejsze. Po drugie, urządzenia połączone są ze sobą standardowo. Po trzecie, różnego rodzaju czujniki stosowane są niemal we wszystkich urządzeniach. Wszystkie te urządzenia i czujniki łączą się z Internetem, stąd wniosek: nadchodzi epoka świata w Internecie.
Meeker stwierdza, że smartfon pozostanie w najbliższej przyszłości centrum naszego cyfrowego świata. Ze smartfonem będą komunikować się inne urządzenia, tworząc otaczający nas cyfrowy ekosystem.
– Testujemy nowe rozwiązania wspólnie z MIT Media Lab oraz klientami. Przygotowujemy małe, przenośne urządzenia, które dla potrzeb codziennego użytku muszą być solidnej budowy. Także ich procesory...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta