Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na Śląsku zyskał transport i firmy

11 października 2013 | Ekonomia | Artur Osiecki
Unijne euro wykorzystano m.in. do kompleksowej odnowy zabudowań klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze.
autor zdjęcia: Michał Szelest
źródło: Fotoloto
Unijne euro wykorzystano m.in. do kompleksowej odnowy zabudowań klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze.

W regionie przebudowano 213 km dróg 
i wybudowano 22 km nowych. Dofinansowano też 1372 firm.

Sztandarowe projekty drogowe sfinansowane z pieniędzy regionalnego programu operacyjnego Śląska na lata 2007–2013 to „Budowa odcinka trasy N-S od ul. 1-go Maja do Drogowej Trasy Średnicowej w Rudzie Śląskiej wraz z węzłem dwupoziomowym z ul. 1-go Maja", na którą to pieniądze (36,3 mln zł przy wartości projektu 42,7 mln zł) otrzymało miasto Ruda Śląska oraz „Budowa Drogi Głównej Południowej na odcinku od DW 933 – ul. Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju do węzła autostrady A 1 w Mszanie – ETAP I" (beneficjentem jest miasto Jastrzębie-Zdrój).

Pierwsza z tych inwestycji zakończyła się w sierpniu ubiegłego roku. Polegała na budowie trasy N-S na terenie Rudy Śląskiej na odcinku od ul. 1-go Maja do Drogowej Trasy Średnicowej  (DTŚ) wraz z budową dwupoziomowego węzła z ul. 1-go Maja w ciągu drogi wojewódzkiej nr 925. W ramach projektu wybudowano prawie kilometr trasy N-S oraz przebudowano 800 m drogi wojewódzkiej. Nowe odcinki odciążyły skrzyżowania ulic: Zabrzańskiej i 1 Maja. Udostępniono też bezkolizyjne połączenie drogi wojewódzkiej 925 z DTŚ-ką.

Co ciekawe, wzdłuż tego fragmentu trasy powstało już centrum dystrybucyjne polskiej filii dużej zagranicznej firmy. Patrząc od strony użytkowników drogi, poprawie uległa płynność ruchu. Wzrosło też bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Docelowo, trasa N-S połączy bezkolizyjnie autostradę A4 z drugą co do ważności w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9662

Wydanie: 9662

Spis treści
Zamów abonament