Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Posada powinna czekać na rodzica

06 listopada 2013 | Dobra Firma | Grażyna Ordak

Nawet po długiej absencji spowodowanej opieką nad dzieckiem etatowiec trafi 
na dawne stanowisko. Ma też dostać podwyżkę, gdyby taka była w czasie 
jego nieobecności.

Po wprowadzeniu urlopu rodzicielskiego nie ma w kodeksie pracy przepisu, który gwarantowałby pracownikowi, że po jego zakończeniu wróci do firmy na dawne stanowisko. Czy to oznacza, że teraz etatowców po rodzicielskim można od razu zwolnić?

Nie.

Czytelnik nie ma racji. Faktycznie nie zmieniły się art. 1832 k.p. dotyczący urlopów macierzyńskich oraz art. 1864 k.p. w sprawie urlopu wychowawczego dające...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 9683

Wydanie: 9683

Spis treści
Zamów abonament