06 listopada 2013 | Sport | Jakub Gregorowicz
Rafael Nadal jeszcze nigdy nie wygrał Finału ATP Tour.
źródło: AFP

Rafael Nadal od zwycięstwa
z Davidem Ferrerem rozpoczął finał ATP Tour. Jeśli wygra jeszcze jeden mecz, zakończy rok jako pierwsza rakieta świat.

Korespondencja z Londynu

Trzy dni wcześniej Ferrer pokonał Nadala w półfinale turnieju w Paryżu. Na drugą przegraną z rzędu lider rankingu ATP już nie pozwolił. Wygrał 6:3. 6:2.

W pierwszym secie kluczowe było przełamanie serwisu Ferrera w piątym gemie. Nadal wyszedł na prowadzenie 3:2, chwilę później wygrał własne podanie i do końca kontrolował przebieg partii. Drugi set też długo toczył się pod dyktando Nadala. Wygrał pięć pierwszych gemów, potem przegrał dwa z rzędu, Ferrer obronił meczbola, ale przy drugim nie miał już szans.

Kibice w wypełnionej niemal po brzegi 20-tysięcznej hali dostali, co chcieli, choć owacji na stojąco nie było. Te gwarantuje dopiero triumf w angielskiej...