Janowicz zdobył Moskwę

03 lutego 2014 | Sport | Krzysztof Rawa
Jerzy Janowicz wygrał w Moskwie oba mecze singlowe
źródło: PAP/EPA

Jerzy Janowicz efektownie wywalczył decydujący punkt. Polska pokonała Rosję w Moskwie 3:2
i jest o krok bliżej grupy światowej. Ciąg dalszy wiosną.

Tenis Jerzego Janowicza okazał się za trudny dla obu rosyjskich singlistów, Karena Chaczanowa i Dmitrija Tursunowa. Najlepszy polski gracz nie stracił seta w obu meczach, dwa punkty dał reprezentacji na tacy, trzeci w sobotę dołożyli debliści (nawet Rosjanie przyznawali, że pierwszy set wygrany z Polakami przez Krawczuka i Chaczanowa to była mała sensacja) i sukces gotowy.

Przewaga serwisowa Janowicza nawet na względnie wolnej nawierzchni w hali ośrodka Olimpijski była znacząca, a gdy Polakowi wychodziły skróty, to rywale gubili się doszczętnie. Tursunow walczył w niedzielę trochę dłużej od młodszego kolegi, nawet w trzecim secie zdobył gema przy podaniu Polaka, ale kontra była szybka: wyrównanie na 5:5, tie-break i po nim wyraźne zwycięstwo Janowicza: 6:3, 7:5, 7:6 (7-3).