Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sankcje wobec Rosji dzielą Unię

18 kwietnia 2014 | Świat | Anna Słojewska
Premierzy Polski i Litwy (na zdjęciu) najmocniej domagają się sankcji wobec Rosji
źródło: PAP
Premierzy Polski i Litwy (na zdjęciu) najmocniej domagają się sankcji wobec Rosji

Europejski biznes przekonał wiele rządów, by nie karać Kremla za agresję na Ukrainie. Na jego naciski najmniej podatne są władze Polski i Litwy.

Korespondencja z Brukseli

Parlament Europejski wezwał wczoraj do nałożenia sankcji gospodarczych na Rosję. Ma to być reakcja na inspirowane przez Moskwę akcje separatystyczne we wschodniej Ukrainie.

– Potrzebne są natychmiastowe sankcje unijne trzeciego stopnia, takie, jakie zastosowaliśmy wobec Iranu, czyli blokada ekonomiczna i finansowa – powiedział w Strasburgu Jacek Saryusz-Wolski, eurodeputowany PO, jeden ze współautorów rezolucji.

Apel PE zyskał większość, choć np. socjaliści byli w tej sprawie podzieleni. Niemieccy są przeciwni zaostrzaniu tonu wobec Rosji, co jest tylko przedsmakiem dyskusji, która może się odbyć na poziomie rządów. Bo to one, a nie parlament, podejmują taką decyzję.

Co więcej, dla wprowadzenia sankcji potrzebna jest jednomyślność 28 państw członkowskich. A europejski biznes przekonuje, że Europa jest silnie powiązana...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9818

Wydanie: 9818

Spis treści

Rzecz o biznesie

Zamów abonament