Polska na celowniku brytyjskiego eksportu
Co jest przyczyną trwającego od blisko roku ożywienia w działaniach wspierających rozwój współpracy biznesowej brytyjskich i polskich firm?
Antoni Reczek: Wielka Brytania, jest po USA, krajem najwięcej inwestującym za granicą. Jednak znacząca część brytyjskich inwestycji trafiała do krajów anglojęzycznych. Brytyjczycy, np. planując budowę fabryk, w naturalny dla siebie sposób spoglądali w kierunku miejsc, którym bliska jest kultura anglosaska. Tak było kiedyś. Światowa gospodarka, a więc także brytyjska, jest niezwykle dynamicznie zmieniającą się materią. Mądrość biznesowa polega na umiejętności podążania za zmianami. Szukanie nowych rynków i możliwości jest przyczyną i konsekwencją ożywienia gospodar- czego. Innym czynnikiem, za którym muszą podążać szczególne działania dające impuls gospodarce jest drugi wielki kryzys finansowy w ciągu trzydziestu lat. On nie był łaskawy także dla Brytyjczyków. Drastycznie ograniczył obroty finansowe, dziesiątki tysięcy ludzi straciło pracę i zniknęły miliardy przychodów. Obecny rząd, mając świadomość, że ta sytuacja jest nie do zaak- ceptowania, podjął decyzję o podjęciu działań, które mają doprowadzić do zwięk- szenia eksportu. Stąd kampania, którą w imieniu strony brytyjskiej prowadzimy w Polsce. Jej celem jest ożywienie współpracy brytyj- skich i polskich firm,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta