Kierunki szyte na miarę
Od przyszłego roku akademickiego rusza wiele nowych kierunków studiów podyplomowych i doktoranckich. Jest w czym wybierać. Nabór już się rozpoczął.
Warto się szkolić, bo im wyższe kwalifikacje i umiejętności, tym większe szanse na znalezienie wymarzonej pracy.
– O podjęciu studiów podyplomowych decyduje wiele czynników – mówi Iwona Cieślik, kierownik działu marketingu, pełnomocnik rektora ds. kontaktów z mediami z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. – Są profesje, np. zarządzanie nieruchomościami, prowadzenie biur podatkowych czy rachunkowości, które wymagają udokumentowanego certyfikatem ukończenia odpowiednich studiów podyplomowych. W innych przypadkach decyzja o podjęciu studiów podyplomowych jest związana z przekwalifikowaniem zawodowym, np. absolwent studiów humanistycznych (filozof, socjolog itp.) rozpoczyna prace w sferze biznesu i niezbędne jest pozyskanie podstaw wiedzy, umiejętności z zakresu finansów czy marketingu.
W bankowości ukończenie studiów podyplomowych z bankowości umożliwia podejście do egzaminu na dyplomowanego pracownika. Jednak w większości przypadków decyzja o podjęciu studiów jest spowodowana koniecznością podnoszenia wiedzy, zdobywania nowych umiejętności i kształtowania kompetencji personalnych. Jest to coraz częściej związane z rozumieniem znaczenia uczenia się przez całe życie zawodowe.
Uczelnie dostosowują swoje programy do potrzeb i wymagań rynku. Od października 2014 poznański Uniwersytet Ekonomiczny otwiera 12 kierunków...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta